Навісне обладнання на міні-трактор для дачі
Компактні розміри та багатофункціональність мінітракторів роблять їх ідеальними помічниками у господарстві. Однак, щоб максимально ефективно використовувати цей вид техніки, необхідно грамотно підібрати навісне обладнання на дачі.
Типи навісного обладнання
Існують різні підходи до класифікації навісного обладнання міні-тракторів. Вдалим є поділ на типи за функціональністю:
- обладнання для обробітку ґрунту на дачі;
- навісне обладнання для посівних робіт;
- механізми для збирання врожаю;
- допоміжне навісне обладнання.
З їх допомогою невелика машина перетворюється на універсальну техніку.
Устаткування для обробки ґрунту
До цієї групи входять плуги, культиватори, борони, фрези. Плуги та культиватори одні з найбільш популярних. Вони орають, розпушують ґрунт, готуючи його до посіву. Борони також служать для підготовки ґрунту. На дачах використовують звичайні із зубами. На добрих ґрунтах вони здатні повноцінно замінити культиватор.
Фрезами обробляють ґрунт після оранки. Вони чудово рихлять ґрунт, подрібнюють великі грудки, перемелюють бур'яни. Фрези можна використовувати замість плуга, наприклад, на ділянці після збирання картоплі.
Навісне обладнання для посівних робіт
Сюди входять різні сівалки та сажалки. На дачі навряд чи хтось вирощує зернові в таких масштабах, щоб знадобилася спеціальна сівалка. Але картопля навіть на кількох сотках легше посадити за допомогою однорядної картоплесаджалки. Також набагато полегшить посадку картоплі пристосування для нарізування борозен, у які потім вручну укладають бульби. Обробляти посадки картоплі допоможе навісний підгортник для мінітрактора.
Механізми для збирання врожаю
Щоб не викопувати картоплю лопатою, користуються картоплекопувачами. Є досить складні вібраційні та транспортерні моделі з приводом від ВОМ. Найпростіший варіант – спеціальні лапи, якими підривають картоплю.
Також до цієї групи можна включити косарки. Вони потрібні не тільки для заготівлі сіна, а й допоможуть підтримувати територію навколо дачі.
Допоміжне навісне обладнання
Взимку міні-тракторами можна прибирати сніг. Використовують навісну садову техніку для дачі: лопати-відвали та снігоприбиральники. Лопати простої конструкції, ідеальні для швидкого збирання свіжого снігу. Снігоприбиральники здатні прибирати великі обсяги навіть щільного та замерзлого снігу.
Лопатами також очищають територію від сміття, планують поверхню, зарівнюючи ями та зрізуючи невеликі пагорби. Лопати навішують спереду чи ззаду. Задненавесные простіше і дешевше, але виконують деякі операції. Передненавесные лопати працюють із гідронавіською, дорожче, але мають широкий функціонал.
Міні-трактори без причепа не покажуть усіх своїх можливостей. На них перевозять сипучі матеріали, урожай та інші вантажі. Різні розміри та вантажопідйомність причепів дозволяють підібрати модель для конкретних потреб.
Критерії вибору обладнання
При виборі навісного обладнання для дачі важливо враховувати потужність та розміри мінітрактора. Деякі навісні механізми вимагають більше потужності, ніж пропонує трактор. Також за вагою вони не повинні перевищувати 30% маси мінітрактору.
Тип ділянки також впливає вибір. Для дрібних садових господарств підійде компактне навісне обладнання, а для великих ділянок краще потужні та продуктивні моделі. Якщо город зі складним рельєфом варто вибирати механізми, здатні працювати на нерівних поверхнях.
Також варто враховувати доцільність покупки. Якщо навісна техніка використовуватиметься дуже рідко, виконувати мало роботи, може, не варто її купувати? Наприклад, узимку від снігу потрібно очистити 10 м пішохідної доріжки та стільки ж для виїзду автомобіля з гаража. Напевно, снігоприбиральник тут не потрібен, упорається лопата-відвал.
Вибираючи обладнання для дачі, звертайтеся до перевірених продавців. Вони мають якісну продукцію, великий вибір.
Поради щодо експлуатації та догляду
Навісні пристрої вимагають регулярного проведення операцій:
- Після роботи очистити від бруду, пилу, залишків рослин, особливо каміння, яке може пошкодити механізми.
- Змащувати підшипники, вали, шарніри за рекомендаціями виробника.
- Регулярно підтягувати кріплення, які можуть послабитись у роботі.
- Перевіряти стан приводних механізмів.
- Затуплені, пошкоджені ножі, леза заточити або замінити.
- Оглядати обладнання для дачі, яке експлуатується з міні-тракторами, з метою виявлення тріщин, деформацій та іржі. Пошкодження усунути.
Зберігайте обладнання у сухому місці. Якщо не планується тривалий час його використовувати, рекомендується нанести мастило, що консервує.
Дотримуйтесь інструкцій виробника. Вони містять докладні вказівки щодо експлуатації, часу та частоти технічного обслуговування. Не використовуйте навісне обладнання у роботах, для яких вони не призначені.