Мотоблок або мінітрактор: що вибрати?


23.12.2020

Шукаєте техніку для власного господарства і не можете вирішити, що краще: мінітрактор або все ж можна обійтися мотоблоком. У цій статті ми коротко вирішили розповісти про ці види мінітехніки. Тут ви прочитаєте корисну інформацію про особливості, переваги та недоліки.

Одне вам потрібно запам'ятати - механізація ручної праці дозволить збільшити обсяг виконуваних робота, поліпшити якість оранки і отримати кращий урожай. Всі роботи разом з мотоблоком або мінітрактором будуть виконуватися в рази швидше. Обробивши землю швидше, ви зможете приділити увагу іншим справам.

Сучасні землевласники стикаються з проблемою вибору між Устаткування для виробництва агротехніки. Тому ми вирішили допомогти. Визначимо для кого яка мінітехніка буде практичніше.

Мотоблок

Трансформація мінітехніки починалася з мотокультиваторів, потім плавно переходила в мотоблоки, а зараз вже в мінітрактори. Сучасні мотоблоки стали багатофункціональними, їх навіть можна в чомусь порівняти з мінітракторами. Мотоблоками називають одновісні трактори. Техніка має одну вісь, до якої встановлюється навісне обладнання. Призначена для виконання комунальних та сільськогосподарських завдань. Від потужності двигуна буде залежати функціональність техніки.

На рамі мотоблока розташоване шасі, є коробка передач і двигун. За допомогою причіпного пристрою до агрегату кріпиться навісне обладнання. Відрізняються мотоблоки типом двигуна і наявністю різної компоновки. На цьому ми не будемо акцентувати увагу, так як це окрема тема.

Найпотужніший мотоблок по його продуктивності і потужності можна порівняти з бюджетним мінітрактором.  А наявність сидіння-адаптера дозволяє виконувати роботи в більш комфортних умовах. Залежно від ваги агрегати можуть бути:

  • легкі - такі мотоблоки використовуються для виконання нескладних сільгоспробіт, їх потужність складає до 7 к.с.;
  • середні - відносяться до напівпрофесійної техніки, дозволяють виконувати основні роботи;
  • важкі - підходять для тривалих і складних робіт, володіють хорошою продуктивністю.

Мінітрактор

Це техніка, що має двигун від 12 к.с. з максимальною потужністю до 50 к. с. Мінітехніка відрізняється від звичайного трактора:

  • тривалістю виконання робіт;
  • площею оброблюваної території.

На відміну від трактора мінітрактору потрібен час для "відпочинку". Все через можливість перегріву двигуна під час тривалої роботи. Причиною є конструкційні особливості. На мінітрактори встановлена ​​повноцінна коробка передач і трансмісія, є причіп.

Головний критерій, за яким вибирають мінітрактор - його потужність. Від неї буде залежати функціонал техніки то, для яких цілей її краще використовувати. Сфера роботи мінітракторів дуже широка - від перевезення вантажів до заготівлі сіна.,

На чому зупинити свій вибір?

Мотоблок і мінітрактор трохи схожі за характеристиками, але відрізняються вони колісною базою і можливістю підключення до трактора складнішого навісного обладнання. Крім цього варто врахувати, що працювати з мотоблоком досить важко, адже - це велике навантаження на руки і спину. У той же час на мінітракторі ви просто сидите за рулем. Звичайно мотоблок більш бюджетний варіант, але мінітрактор має велику продуктивність і більш комфортний.

text_st
button_out_of_stock