Мінітрактор: водійські права і реєстрація


27.04.2021

Як їздити на міні-тракторі - з правами або без них? Чи реєструвати техніку і чи є в цьому необхідність? Такі питання часто задають нашим менеджерам клієнти. Тому ми хочемо відповісти на них в цій статті.

Для їзди на мінітрактор потрібно мати права

Законодавством України закріплено, що для законного управління Трактором, потужність якого до 35 к.с., водій повинен мати права категорії "В". Причина цього те, що крім пересування і виконання робіт на території приватних господарств, мінітрактор виїжджає на вулиці і дороги, де є інші учасники дорожнього руху. Тому водії не мають права без наявності посвідчення водія відповідної категорії їздити на міні-тракторі.

У яких випадках можна обійтися без прав?

Якщо власник не планує пересуватися по дорогах загального призначення і не покидатиме територію ділянки, або ж за допомогою спеціальної техніки буде відвозити мінітрактор на об'єкт, то в таких випадках права не потрібно мати. Так роблять не всі. Рекомендуємо все ж отримати права. Це займе трохи часу, але ви будете впевнені, що в будь-якій ситуації зможете виїхати на своїй Мінітехніці за межі території.

Наявність прав дозволить використовувати мінітрактор не тільки для власних потреб, а й надавати послуги з оранки, скошування трави, транспортуванні, посадці картоплі і т.п. Маючи права ви економите, вам не потрібно використовувати додаткову техніку, щоб транспортувати мінітехніку на об'єкт.

Чи потрібно реєструвати мінітрактор?

В Госпоживслужбі України проводиться реєстрація мінітракторів відповідно до Закону України "Про дорожній рух" та іншими нормативно-правовими актами. Тому після покупки минитрактора його потрібно зареєструвати. Додаткове навісне обладнання реєструвати не потрібно. Після поставки на облік ви отримуєте номерний знак і документ, що підтверджує реєстрацію.

Більш детальну інформацію з цих та інших питань ви завжди можете отримати, зателефонувавши нам. Після покупки мінітехніки наші менеджери надають всю необхідну інформацію клієнтам з питань подальшого оформлення документів і експлуатації. Заходьте в каталог мінітехніки, вибирайте відповідний варіант і справляйтеся навіть з найскладнішими завданнями разом з міні-тракторами від «Міні-Агро».

text_st
button_out_of_stock